У липні цього року, після завершення навчання на третьому курсі Механіко-машинобудівного інституту та одночасно на третьому курсі Спільного українсько-німецького факультету машинобудування ми отримали можливість пройти практику, під час якої відвідали Магдебурзький університет імені Отто-фон-Ґеріке та ознайомилися з факультетом машинобудування. Під час даної практики ми познайомилися з п’ятьма інститутами – складовими підрозділами факультету та отримали уявлення про німецьку систему освіти в цілому. Крім того, згідно з планом, відвідали три різнопланові промислові підприємства.
Ми познайомилися з Інститутом матеріалознавства та з’єднувальних технологій, Інститутом механіки, Інститутом конструювання, Інститутом мобільних систем та Інститутом технології машинобудування і забезпечення якості. В ході цього знайомства була можливість прослухати лекції від викладачів інститутів та відвідати їх лабораторії. Окрім цього ми поспілкувались з теперішніми студентами-магістрами та випускниками СУНФ, які працюють в університеті Отто-фон- Ґеріке декілька років, та дізнались від них певні особливості життя та навчання у Німеччині.
Особливо цікавими були екскурсії до лабораторій, під час яких ми мали можливість ознайомитися з обладнанням, наявним на кафедрах факультету. Завдяки цьому ми побачили металографічні лабораторії, обладнання для випробування матеріалів на міцність в т. ч. за високих температур, лабораторії зварювальної техніки. В якості практичного заняття ми мали можливість самостійно змоделювати багатотільні системи за допомогою спеціальних комп’ютерних програм. Цікавим було також знайомство з різними моделями 3D-принтерів, від моделі 1996 року, яка створює тривимірні предмети зі спеціально підготовленого паперу, до моделі, що створює металеві зразки.
В університеті імені Отто-фон-Ґеріке проводиться значна кількість досліджень, пов’язаних з автомобілебудуванням. Так, в інституті мобільних систем ми познайомилися з процесом дослідження впливу режиму впорскування палива на параметри роботи двигуна та оглянули електромобіль, повністю сконструйований та виготовлений викладачами і студентами інституту. Крім того, ми ознайомилися із сучасним обладнанням, на якому проводяться дослідження механічної обробки – різноманітними верстатами з ЧПК.
У ході екскурсій на промислові підприємства ми побачили на власні очі процес виплавляння сталі та різні частини процесу виготовлення листових заготовок у «Salzgitter», виготовлення вітрових електрогенераторів на заводі Enercon, та повний цикл вироблення деталей методами порошкової металургії на заводі у місті Тале.
У вільний час, на вихідних, ми їздили містами Німеччини. Ми відвідали Вернігероде(Wernigerode), де проводились зйомки відомої радянської кінострічки «Той самий Мюнхгаузен», Кведлінбург(Quedlinburg) – невелике містечко, в якому, як і у Вернігероде, основну частину складають будівлі типового німецького стилю «фахверк». Окрім цього, ми були у Гамбурзі, де потрапили на яскраве свято у стилі 70-80-х років ХХ століття «Schlagermove-2017» з відповідними вбранням та музикою. Також повторно відвідали Берлін, Лейпциг та Дрезден. І, звичайно ж, не обійшлось без дослідження самого Магдебургу. Під час цих поїздок та прогулянок ми отримали величезну кількість незабутніх вражень та приємних несподіванок, а також на власному досвіді впізнали певні особливості, наприклад, громадського транспорту в Німеччині.
Ця практика була для нас дуже цікавою і мотивуючою. Ми багато дізналися про Магдебурзький університет імені Отто-фон-Ґеріке, його будову, організацію та напрямки наукової та освітньої діяльності. Знайомство з університетом та можливостями, які він дає студентам, стало для нас сильною мотивацією до подальшого успішного навчання та вивчення мови.
Автори: Катерина Кір’янова та Артем Майданович, студенти 3-го курсу СУНФМ