Home Новини Участь у другій конференції „Німецька мова та техніка“ в Бішкеку
formats

Участь у другій конференції „Німецька мова та техніка“ в Бішкеку

6 та 7 квітня 2017 року в столиці Киргизії Бішкек пройшла конференція „Німецька мова та техніка“, яку другий рік поспіль організовують лектори DAAD Ів-Олівер Таушвіц та Стефан Ділфер. У 2017 році конференція стала міжнародною: були учасники з Киргизстану, Казахстану та України.

Студенти четвертого курсу Спільного факультету машинобудування КПІ Марина Босяга та Андрій Захарчук подали матеріали до участі у конференції, були запрошені оргкомітетом та 1 квітня 2017 року полетіли з лекторкою ДААД Аньою Ланге в Бішкек.

4

 Марина Босяга, Аня Ланге та Андрій Захарчук після відзначення переможців

Так наші студенти познайомились з Німецьким факультетом Технічного державного університету ім. І. Раззакова та його студентами, отримали можливість представити КПІ та розповісти про навчання у рідному університеті.

6 квітня о 15 годині конференцію було відкрито. На пленарному засіданні всіх учасників конференції привітав атташе з питань культури посольства Німеччини в Киргизстані Вольфганг-Ганс Емінгер, підкресиливши роль німецької мови у науковому світі. Керівник інформаційного центру DAAD в Бішкеку Анн-Катрін Браунмюллер висловила свою підтримку сучасному постер-формату конференції. Вкінці заходу було обрано троє учасників-переможців, оцінювались при цьому постер, доповідь, тема та відповіді на запитання аудиторії.

Жюрі складалося з представників Німецької Спілки за міжнародну співпрацю (GIZ), Гете-інститутут та DAAD.

Доповіді, представлені на конференції, були цікавими, змістовними та інновативними. Так, Дар‘я Землянухіна, студентка логістики німецько-кигризького технічного інституту Бішкеку, розповіла про технологію радіочастотного розпізнавання RFID, яка в майбутньому покликана замінити класичний штрих-код, Авазбек Надирбек з Киргизько-російського слов‘янського університету в Бішкеку представив доповідь про енергію біогазу в Киргизстані, Арнольд Чумак з Німецько-казахського університету Алмати присвятив свою доповідь новим ідеям в галузі теплоізоляції.

Марина Босяга доповіла на тему впливу механічної активації нанопорошкових сумішей SiO2/Al2O3 на їхню структуру. Метою її доповіді було показати, як певна суміш оксидів алюмінію та силіцію може зумовити зміну ємності та ціни літіумних батарей. В дискусії після презентації йшлося про будову батареї та про можливості використання новоутвореної суміші.

Жилдиз Белекова, докторантка Німецько-киргизького технічного інституту Бішкеку, представили в своїй доповіді дослідження зварки алюмінію. Андрій Захарчук доповів про лазерну форсажну камеру в автомобілях, ідею, яка покликана перешкоджати викиду в навколишнє середовище великої кількості неспалених шкідливих речовин. Для такого приладу Андрій Захарчук пропонує використання напівпровідникового лазера.

Крім цього, були представлені дуже змістовні та наочні доповіді про диференційний захист трансформатора гідроелектростанції, про прилад для контролю частоти серцевих скорочень.

Під час привітання переможців жюрі відзначило змістовну багатосторонність досліджень учасників та жвавий обмін думками між доповідачами та слухачами.

Перше місце було присвоєне Марині Босязі, при цьому жюрі особливо відзначило її складну та комплексну тему, яку їй вдалося представити дуже зрозуміло.

DSC_0394

Марина Босяга

Друге місце посіла Дарʼя Землянухіна, яка, навчаючись на логістиці, займається дослідженням електроінженерної проблеми. Третє місце було віддано Андрію Захарчуку за його особливо інновативну тему.

DSC_0393

Андрій Захарчук

На думку київських учасників конференція була дуже вдалою. Для студентів спільного факультету КПІ це була цінна можливість отримати досвід презентації власної ідеї перед міжнародною публікою.

 


2022 © СУНЦМ