Home Новини „Після закінчення історії“ – до початку виставки!
formats

„Після закінчення історії“ – до початку виставки!

В рамках німецько-українських зустрічей „Meet up“ у вересні 2017 року у Берліні відбулася зустріч двадцяти молодих людей з Києва, Миколаєва та Потсдама. Тема зустрічі — „Після закінчення історії – 80- ті та 90-ті роки у Німеччині та Україні“. Ми з моїм колегою Якобом Валощиком хотіли разом зі студента- ми знайти відповідь на наступні запитання: які політичні події призвели врешті решт до падіння стіни та до розпаду Радянського Союзу? Яким було життя людей до та після падіння залізної завіси? Як вони пережили цей час? Як почували себе панки у НДР? Як проходило навчання у Радянському Союзі та на початку 90-их років в Україні? Відповіді на ці питання знайшлися під час розмов з очевидцями та відвідувань музеїв.
Ми з Якобом Валощиком вже тривалий час працюємо лекторами DAAD в Україні. У розмовах з українськими колегами ми з’ясували, що 80-ті та 90-ті роки все ще лишають помітний слід і сьогодні. Але йдеться не лише про здобуття незалежності на початку 90 -их, а й передусім про те, що відбувалося потім: приватизація та домовленості олігархів, які характеризували цей період в Україні. Ми хотіли порівняти це з тим, що відбувалося у Німеччині, країні, якій не довелося відділятися від великої імперії, а потрібно було досягти внутрішньої єдності. Вплив обидвох історичних процесів відчувається ще й досі як в Україні, так і у Німеччині.

Група складалася з різних студентів: п’ять з машинобудівного факультету з Києва, п’ять студентівгерманістів з Миколаєва та десять студентів, що вивчають російську мову у Потсдамі, дискутували про період, у якому вони самі не були активними учасниками. Тому їхнім завданням було провести опитування членів сім’ї та родичів, а також провести самостійне дослідження та наприкінці об’єднатися у проектні групи, щоб відповісти на запитання: що цікавить мене найбільше у цьому періоді?
Метою зустрічі було створення концепції виставки. Те, що у вересні здавалося ще далекою та дещо амбітною подією, втілилося у життя у березні 2018 року: друга зустріч за програмою відбулася у Києві, та лишалося загалом 7 днів, щоб запланувати та організувати виставку. Також і тут проводилися розмови з очевидцями подій, відвідувалися музеї та проводилися семінари. Наприкінці тижня відбулося відкриття виставки. Проектні групи наполегливо працювали над своїми експонатами, давали один одному поради та разом раділи відкриттю виставки у артпросторі „Острів“ у Києві.
У присутності представників Посольства ФРН, університетів та DAAD, а також лекторів OeAD пролунали привітальні промови, гостей пригощали шампанським та проводили екскурсії по виставці. Наприкінці заходу студенти вибилися з сил, стільки багато було запитань, дискусій та інтересу до експонатів. Через 14 днів учасники роз’їхалися, сповнені вражень від успішного відкриття виставки, нової інформації та з новими друзями, яких вони не так швидко втратять з виду!
Проект проводився за підтримки програми „MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді“ фонду „Спогад, відповідальність і майбутнє“ (EVZ).
Аня Ланге, лекторка DAAD у Києві

 


2022 © СУНЦМ