Home Новини Перший доктор Спільного факультету
formats

Перший доктор Спільного факультету

20.03.2014 – З великою пошаною було присвоєно академічний ступень доктора-інженера українцю Олексію Климову – першому випускнику Спільного українсько-німецького факультету машинобудування в Магдебурзькому Університеті ім. Отто-фон-Геріке.

17 березня 2014р. цей дипломований інженер захистив на Факультеті машинобудування Магдебурзькому Університеті ім. Отто-фон-Геріке дисертацію на тему «Магнітоабразивна обробка інструментів з WC-твердих сплавів».
Д-р Олексій Климов протягом 2007 – 2009 рр. проходів навчання за програмою магістерської підготовки, спільно розробленої в Києві та Магдебурзі, та успішно закінчив навчання зі ступенем магістра (M.Sc.) за фахом «Mechanical and Process Engineering». Починаючи з вересня 2009 р. він був аспріантом в Інституті технології виробництва та забезпечення якості Магдебурзького університету та займався науковою роботою на тему «Поліпшення токарного та фрезерного інструменту шляхом магнітоабразивної обробки» під керівництвом магдебурзького професора др.-інж. Бернарда Карпушевського та проф. Віктора Майбороди з НТУУ «КПІ» (Київ). «Д-р Климов буде працювати як інженер-дослідник у Німеччині та зможе, як і багато інших колишніх випускників, налагоджувати партнерські зв’язки між Україною та Німеччиною», – вважає проф. Карпушевські.

Спільний українсько-німецький факультет машинобудування є новиною в німецькому освітньому ландшафті. Цей міжнародний факультет було засновано у 2002 році на основі багаторічної кооперації обох університетів у галузі інженерних наук. Метою співробітництва є постійне підвищення рівня підготовки інженерів для українських та спільних українсько-німецьких підприємств.

Студенти вивчають сучасну техніку, високотехнологічні виробничі процеси, міжнародні методи керування якістю, європейські нормативи та стандарти, а також німецьку мову. «Ця міжнародна освіта вже призвела до розвитку спільних дослідницьких проектів та до значного розширення горизонтів співпраці для обох сторін. Контакти зі східноєвропейською економікою, яка є одним з ринків майбутнього, стануть дуже важливими для наших підприємств у землі Саксонія-Анхальт», – так вважає декан-засновник, професор Хельмут Чеке з факультету машинобудування Магдебурзького університету.

Шестирічне навчання інженерів-машинобудівників починається у Києві 8-семестровим курсом базової підготовки та інтенсивним вивченням німецької мови. Після цього починається трисеместровий курс магістерської підготовки в Магдебурзькому Університеті ім. Отто-фон-Геріке.

 


2022 © СУНЦМ