Home Навчання

Навчання

Для полегшення навчання в магістратурі Отто-фон-Гьоріке університету (OVGU) студентами 5-го курсу розроблені рекомендації стосовно початку навчання в Магдебурзі:

1.

Вітаємо, ви досягли своєї мети і вас запрошено до Магдебургу для подальшого навчання на магістратурі. Але це лише початок захоплюючого студентського життя у Німеччині. Вам доведеться ще дещо зробити для успішного зарахування до університету Отто-фон-Гьоріке. В цих рекомендаціях ми розповімо вам, що саме, де і коли ви повинні зробити для успішного зарахування та подальшого навчання.

2.

Процедуру зарахування в Університет  Отто фон Геріке можна розділити на дві основні частини. Перша частина відбувається в Україні, а друга – в Німеччині.

3.

Першим кроком є подання документів до Отто фон Геріке Університету (ОФГУ) через Uni-Assist. Будь ласка, зверніть увагу на те, що всі ваші документи як правило повинні бути надіслані до Uni-Assist до 15 липня. Складіть список необхідних документів та терміни, до яких вам необхідно дані документи отримати та надіслати. Вся необхідна інформація знаходиться на веб-сторінці Uni-Assist. Також майте на увазі, що регулярна поштова служба може зайняти деякий час.

Пам’ятайте також, що для початку навчання Вам необхідно отримати візу. Ми радимо вам подати заявку на видачу візи якомога раніше. Необхідну інформацію ви можете знайти на сайті посольства Федеративної республіки Німеччина в Києві.

Дуже важливим є пошук місця для проживання. Ви можете спробувати подати заяву на отримання кімнати в гуртожитку. Але на гуртожитки виникає великий попит і створюються довгі черги на отримання місця . У вас ще немає документів необхідних для подачі заяви, але це не проблема. Вони можуть бути додані пізніше.

Якщо ви не зможете отримати місце в гуртожитку, то є можливість отримати кімнату в спільній квартирі або винайняти цілу квартиру. Для даних цілей є багато різних інтернет-ресурсів, таких як wg-gesucht.de, immowelt.de, immobilienscout24.de. Ви також можете зв’язатися з місцевими біржами нерухомості, як наприклад Wobau, вони також мають численні пропозиції житла в Магдебурзі.

4.

Потім ви повинні скласти індивідуальний навчальний план у вашому університеті (КПІ). Ця процедура також розділяється на 2 частини. По-перше, ви повинні отримати направлення на навчання за кордоном у відділі академічної мобільності, після чого, необхідно отримати індивідуальний план навчання на вашому інституті/факультеті в КПІ. Але було б корисно заздалегідь підготувати навчальний план. Вся інформація знаходиться на веб-сайті Відділу академічної мобільності КПІ.

5.

Для того, щоб бути зарахованим до університету Німеччини, ви повинні бути застраховані в медичній страховій компанії і зареєструватися в Бюргербюро (Bürgerbüro). Вам також потрібен банківський рахунок.

6.

В Сервісному центрі ОФГУ знаходиться мобільний офіс Бюргербюро, що дуже зручно. Корисно заздалегідь зареєструватися на прийом в Бюргербюро, оскільки на початку семестру виникають великі черги і очікувати на прийом можна декілька тижнів. Ви також можете забронювати зустріч онлайн.

Для реєстрації необхідно мати при собі підтвердження про оренду житла від вашого орендодавця.

7.

Існують три великі державні страхові компанії. Це AOK, Barmer і Techniker Krankenkasse. Подивіться, яке медичне страхування пропонує кращі умови.

Для того, щоб застрахуватися, ви повинні мати банківський рахунок у Німеччині. Відкриття банківського рахунку триває кілька тижнів, але це не великою проблемою, оскільки ви можете подати заяву на подальше страхування в певній страховій компанії та отримати відповідне підтвердження про це, та надати пізніше отриманий банківський рахунок страховій компанії. Цього доказу достатньо для зарахування. Але не забудьте надіслати свої банківські реквізити до страхової компанії, оскільки в іншому випадку страхування може бути скасовано, що призводить до відрахування.

8.

У Магдебурзі є багато філіалів різних банків. Це, наприклад, Deutsche Bank, Сommerzbank, Stadtsparkasse та інші. Оберіть той, який буде найбільш зручним для вас.

Важливе зауваження: коли ви відкрили банківський рахунок, ви отримуєте тільки одну картку гіро-карту (Giro-Card), яку ви можете використовувати для оплати в Інтернеті в дуже обмеженій мірі. Якщо у вас виникне необхідність, ви можете або подати заявку на отримання дебетової/кредитної картки, або підключити свій банківський рахунок до Pay-Pal.

9.

Як тільки ви отримали довідку про медичне страхування та підтвердження адреси вашої реєстрації і сплатили семестровий внесок у розмірі 155 Евро, ви можете бути зараховані до Університету,

10.

Намагайтеся бронювати прийомні години завчасно, оскільки в Німеччині відсутнє поняття «живої черги» та «мені тільки спитати». Виняток становлять компанії медичного страхування.

Подбайте про отримання мобільного зв’язку, оскільки, наприклад, він потребується при відкритті банківського рахунку.

11.

Бажаємо вам успішно пройти всі необхідні етапи для зарахування до Університету Отто-фон-Гьоріке та із задоволенням приступити до навчання у Німеччині!

В разі виникнення запитань ви можете в будь-який час звертатись до студентів старших курсів, які раді будуть вам допомогти.

Перелік документів, необхідних для вступу в магістратуру:

1. Копія закордонного паспорту (завірена нотаріально)
2. 3 фотокартки, (як на закордонний паспорт)
3. Заява на вступ (з сайту ОФГУ) або з сайту DAAD 
4. Запрошення на навчання від німецької сторони та копія (копію потрібно завірити, так як оригінал буде потрібний для отримання візи)
5. Копія сертифікату TestDaF (завірена нотаріально)
6. Копія навчальної картки (завірена в деканаті ММІ) та її переклад (завірений нотаріально)
7. Довідка, що студент отримає диплом влітку та її переклад (завірені нотаріально)
8. Копія шкільного атестату та його переклад (завірені нотаріально)
До кінця вересня потрібно також надати копії диплому бакалавра та додатку з перекладом (завірені нотаріально).


2022 © СУНЦМ