Home Новини Літня мовна практика студентів 2-го курсу
formats

Літня мовна практика студентів 2-го курсу

Студенти Спільного українсько-німецького факультету машинобудування в Німеччині.

Стаття у “Київському політехніку”

2

Цього літа ми, студенти НТУУ «КПІ», що успішно закінчили другий курс на Спільному українсько-німецькому факультеті машинобудування, проходили літню практику в університеті Отто-фон-Ґеріке  у місті Магдебург.

Основною частиною нашої практики були заняття з носієм мови. Щодня ми мали три години німецької мови. На цих заняттях ми не тільки виконували звичайні завдання на граматику, сприйняття прочитаного та почутого, а й просто спілкувалися з викладачем. Ми дізналися багато цікавих фактів з історії Німеччини, про визначні місця країни та особливості німецького стилю життя.

Також нам провели екскурсію по факультету та коротко розповіли про основну роботу, яка там виконується, та показали різноманітне технологічне обладнання.

Після занять ми, зазвичай, ходили на прогулянки містом. Магдебург має значну кількість видатних місць, як, наприклад дім-музей Отто-фон-Ґеріке або кафедральний собор. Окрім важливих пам’яток історії та культури є також достатньо місць для відпочинку: парки, набережна річки Ельба. Дуже корисними з точки зору мовної практики  були прогулянки по магазинах. Особливо ми вподобали книжковий.

На вихідних ми мали можливості подорожувати Німеччиною. Ми встигли відвідати Берлін, Потсдам, Вольфсбург, Лейпциг та Дрезден.

Особливо варто відзначити Місто автомобілів у Вольфсбурзі – комплекс, розташований біля заводу Volkswagen. Цей комплекс включає автомобільний музей, в якому можна дізнатися про історію автомобілебудування, а також побачити багато легендарних та відомих автомобілів, та павільйони компаній, що входять до концерну Volkswagen, в яких можна дізнатися багато цікавої інформації про той чи інший бренд, а також в деяких можна одразу обирати та купувати автомобіль.

В останній день перед від’їздом ми здійснили велосипедну прогулянку до Магдебурзького водного мосту (Wasserstraßenkreuz Magdeburg ) – мосту, розташованого над річкою Ельба, що з’єднує два важливі канали: Канал Ельба-Гафель і Середньонімецький канал, через який здійснюється сполучення з індустріальним районом — долиною Рура.

Ця практика була для нас дуже корисною. По-перше, ми протягом місяця знаходились у мовному середовищі. Щодня ми спілкувались із носіями мови, вчились розуміти їх та говорити зрозуміло для них. Також дуже важливо було перебороти себе і почати говорити німецькою. По-друге, ми покращили наші знання мови на заняттях. Також дуже корисними, цікавими та важливими для нас виявились знайомство з факультетом та візити до бібліотеки. Ми дізнались, яку роботу виконують студенти у Отто-фон-Ґеріке університеті, які можливості мають для цього. Перегляд літератури дав нам уявлення про те, у яких галузях ведеться робота, які є більш розвиненими. Загалом, ми не тільки покращили знання німецької мови, а й отримали знання, що допоможуть обрати галузь майбутньої діяльності.

Автор:  студенти 3-го курсу групи СФ-41 Катерина Кір’янова та Артем Майданович

 


2024 © СУНЦМ