Home Новини Конференція в Бішкеку
formats

Конференція в Бішкеку


4 та 5 квітня в столиці Киргизії Бішкек пройшла студентська наукова конференція «Німецька мова та техніка». Організаторами виступили лектори DAAD Ів-Олівер Таушвіц, Стефан Ділфер та Киргизький національний технічний університет. Ціллю конференції була активізація міжнародної наукової співпраці. В конференції приймали участь студенти з Киргизії, Казахстану, Німеччини та України.

Студенти четвертого курсу Спільного факультету машинобудування НТУУ КПІ Вадим Петруша та Олексій Кутузов подали матеріали до участі у конференції, були запрошені оргкомітетом та 30 березня 2019 року полетіли з лекторкою ДААД Аньою Ланге та професором Ольгою Толочко в Бішкек.

Так наші студенти познайомились з Німецьким факультетом Технічного державного університету ім. І. Раззакова та його студентами, отримали можливість представити КПІ та розповісти про навчання у рідному університеті.

4 квітня о 15 годині конференцію було відкрито. Журі складалося з представників викладачів університетів-учасників та лекторів DAAD. В кінці заходу було обрано трьох учасників-переможців, оцінювались при цьому постер, доповідь, тема та відповіді на запитання аудиторії.

Доповіді, представлені на конференції, були цікавими, змістовними та інноваційними. У перший день конференції доповідали викладачі. Професор Ольга Толочко розповіла про енергоефективні способи керування електродвигунами з постійними магнітами. Доктор Аніпа Усупкожоєва доповіла на тему виготовлення порошкових молочних продуктів шляхом сушіння розпиленням та доктор Серік Бейменбетов розповів про політичне значення технологічного прогресу з точки зору Казахстана.

У другий день конференції виступали студенти. Так, Олексій Кутузов, студент механіко-машинобудівного інституту НТУУ КПІ, розповів про моделювання та аналіз методом кінцевих елементів деталі парогенератора ядерного реактора, Вадим Петруша, студент інженерно-фізичного факультету НТУУ КПІ, доповів про спрямовано закристалізований сплав системи Mo-Ti-B. Дарья Алешко та Дмитро Школін з Киргизького національного технічного університету розповіли про перспективи використання квадрокоптерів для потреб доставки вантажів в умовах міста. Наташа Шилковські, студентка Берлінської вищої школи техніки, розповіла про проект створення автономного робота, що відбубвався в рамках її навчання за дуальною системою. Аліна Азекенова з Німецько-Казахського університету доповіла про Дослідження якості води у басейні річки Каскелен.

Під час привітання переможців жюрі відзначило змістовну багатогранність досліджень учасників та жвавий обмін думками між доповідачами та слухачами. Перше місце було присуджено Наташі Шилковські, студентці Берлінської вищої школи техніки, друге та третє відповідно Олексію Кутузову та Вадиму Петруші, студентам НТУУ КПІ.

Студенти СУНФМ, 4-й курс

 


2022 © СУНЦМ