Home Новини Звання Почесного доктора для українського науковця
formats

Звання Почесного доктора для українського науковця

Університет міста Магдебург вшановує проф. д.т.н. Миколу Івановича Бобиря
19.03.2014 – Факультет машинобудування Магдебурзького Університету ім. Отто-фон-Геріке нагородив проф. д.т.н. Миколу Івановича Бобиря з Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» званням Почесного доктора за його видатні наукові досягнення та роботу в освітньо-політичній галузі. Звання Почесного доктора є найвищою нагородою, яка присуджується Магдебурзького Університету ім. Отто-фон-Геріке видатним іноземним науковцям.
Проф. М.І.Бобир, який народився 3 жовтня 1950 р. у селі Степанці (на південному сході від Києва), у середині 90-х років брав активну участь у відновленні та інтенсифікації двосторонніх контактів між факультетами машинобудування Магдебурзького Університету ім. Отто-фон-Геріке та КПІ, наслідком чого стало успішне заснування у травні 2002 р. Спільного українсько-німецького факультету машинобудування (СУНФМ).

З великою енергією та професійною компетентністю він працював як декан-засновник над досягненням головної мети створення СУНФМ – покращенням якості інженерної освіти фахівців для українських та спільних українсько-німецьких підприємств. «Професійна біографія проф. М. Бобиря як завідуючого кафедрою динаміки і міцності машин та опору матеріалів та директора Механіко-машинобудівного інституту НТУУ «КПІ» завжди визначалась високим професійним рівнем та талантом в дослідницькій та академічній діяльності, а також постійним прагненням до міжнародного співробітництва», – таку оцінку дав головуючий під час урочистої церемонії проф. др.-інж. Бернард Карпушевский, завідуючий кафедрою технології виробництва та управління якістю Магдебурзького Університету ім. Отто-фон-Геріке.
«Успіх діяльності Спільного українсько-німецького факультету машинобудування не в останню чергу є особистою заслугою проф. д.т.н. М. Бобиря – це усвідомлюють не тільки університети-партнери, а і представники ДААД та української та німецької економіки», – додав проф. Карпушевский. Беручи до уваги сучасне політичне становище, він підкреслив солідарність магдебурзьких і українських колег.

«Ми безпосередньо належимо до спільно заснованого факультету та до нашого студентства. Київ та КПІ – з нами. Ми хочемо і будемо робите все необхідне, щоб укріплювати та поширювати у майбутньому цей зв’язок».

 


2022 © СУНЦМ